×
Kategórie blogov
Vyhľadávanie v blogoch
Posledné komentáre
Bez komentára

3 zlaté pravidlá ako udržať tričká vo výbornom stave

Poznáte to – kúpite si tričko, ktoré vám sedí, v ktorom sa cítite pohodlne a od okolia dostávate samé pochvalné reakcie. Nové tričko sa stane vašou identitou a vy sa v ňom radi vyberiete do práce

Poznáte to – kúpite si tričko, ktoré vám sedí, v ktorom sa cítite pohodlne a od okolia dostávate samé pochvalné reakcie. Nové tričko sa stane vašou identitou a vy sa v ňom radi vyberiete do práce, do baru, na rande, na bicykel a možno aj na ryby. Prečo? Lebo nielenže lichotí vašej postave a zvýrazňuje aj vašu osobnosť, ale je príjemné na pohľad i dotyk. Jednoducho sa spolu zžijete. Zároveň už tak nejak tušíte, že pri častej frekvencii nosenia, jeho čas raz nastane.

Ako tento čas čo najviac predĺžiť?

Tričká používaním a praním podliehajú predovšetkým strate farebnosti a tvaru. Nesprávnou starostlivosťou môžete prispieť k popraskaniu alebo vyšúchaniu potlače a k zmene pôvodnej farby.

Tu sú tipy ako správne starať o tričká. Špeciálne aj o tričká s potlačou, ktorých je na kokain.sk veľký výber.

1. Základom je dodržovať pokyny uvedené na informačnom štítku.

Ideálne je tričká prať ručne v studenej / vlažnej vode (je to odporúčaný spôsob pri mierne prepotenom tričku, ochráni sa farebnosť a odstráni sa zápach, avšak týmto spôsobom nedosiahnete odstránenie škvŕn). Pri praní v práčke nastaviť radšej nižšiu teplotu aj otáčky.

2. Rozličné farby treba prať oddelene.

Hoci moderné pracie prášky garantujú farebnú stálosť, pravdou je, že tieto malé farebné rozdielnosti po jednom praní voľným okom nezaregistrujete. Skúste však oprať biele tričko s jeho šedými kolegami párkrát. „Výsledok“ sa dostaví.

3. Prevrátiť. Vždy - pri každom praní, sušení, aj žehlení.

Bubon práčky dokáže poškodiť potlač, zatrhnúť nitky. Pri sušení vonku je vhodným riešením zavesiť prevrátené tričko na vešiak. Pri štipcoch dávať pozor na nerozžehliteľné odtlačky. Tričká vešať chrbtovou stranou smerom k slnku (nikdy nie prednou stranou s potlačou). Ak dôjde k žehleniu, pozor na pripálenie potlače nielen o žehličku, ale pri prevrátenom tričku aj o chrbtovú stranu trička. Ak nemáte žehliacu dosku, výborne na oddelenie vrstiev poslúži aj čistý hladký uterák. Pri žehlení používať nižšie teploty a trpezlivosť.

Tip pre pohodového muža č.1: Ak sa tričko pokrčí a žehlička ani žena nie sú po ruke, zaveste tričko na vešiak do kúpeľne, v ktorej zostala para po sprchovaní. Táto para a teplo síce neurobia dokonalú prácu, ale materiál trička zmäkne a po oblečení na telo sa pekne vyhladí.

Tip pre pohodového muža č.2: Zaveste tričko na vešiak, navlhčite ho rozprašovačom s vodou a prefénujte. Vyrovná sa

Menu