×
Kategórie blogov
Vyhľadávanie v blogoch
Posledné komentáre
Bez komentára

Mikina – najobľúbenejší druh oblečenia

Mikina je odev vhodný takmer na každú príležitosť. Je obľúbená u širokého okruhu ľudí a prakticky nemá obmedzenia. Moderné pánske mikiny, ale aj tie dámske, sa pýšia štýlovosťou, sviežosťou a zaujímavým spracovaním. Kreativita dizajnérov nepozná hraníc a my sa tak môžeme tešiť z najrozličnejších kúskov tohto oblečenia.

Ktorý druh oblečenia vidíte najviac pri obyčajnej prechádzke mestom, v nákupných centrách alebo napríklad v školách? Medzi najpreferovanejšie kúsky oblečenia bude rozhodne patriť mikina! Je obľúbenou voľbou najmä mladšej generácie, no vďaka svojej flexibilite je vhodná ako pre najmenších, tak aj pre tých skôr narodených. Mikiny nepoznajú obmedzenia a možno práve pre to sú tak populárne pre široký okruh ľudí. Čomu však vďačia za to, že sa momentálne nachádzajú na výslní módy?

Na rozdiel od ostatných druhov oblečenia, mikina sa nemôže pochváliť dlhou históriou. Obľúbenosti sa začala tešiť s nástupom moderných hudobných štýlov či športov. Málokto však vie, že prvý „prototyp“ mikiny bol navrhnutý už v 30. rokoch minulého storočia! Vtedy išlo o jednoduchý a praktický odev – mikina s kapucňou, ktorá slúžila ako ochrana pred chladom v továrňach, kde sa pracovalo pri nízkych teplotách. Ochrana bola účinná, a preto tento odev začali zamestnanci firiem nosiť aj mimo pracovnej doby. Okrem toho bola mikina príjemným a pohodlným kúskom, v ktorom sa cítili dobre – a táto vlastnosť pretrváva až do dnešnej doby.

Obľúbenosť mikín sa zvýšila pri rozmachu Hip-Hopu. Títo umelci, ktorí boli slávni a neustále sa objavovali v televízií, sa stali akýmisi idolmi módy. Popularite sa teda mohli tešiť aj novinky, akými boli pánske mikiny na zips, mikiny s potlačou alebo mikiny bez kapucne. Odev však neslúžil iba pre, mužov. Nežnejšie pohlavie si ho obľúbilo tiež a frekvencia ich nosenia sa tak začala rapídne zvyšovať. Flexibilita – či už farebná alebo modelová – sa stala nezastaviteľnou a na trhu sa objavovali najšialenejšie kúsky.

čierna mikina rodos powerpánska mikina relaxpánska mikina rds

Popularitu tohto oblečenia podporili aj filmy či hudobné videá. Napríklad vo filme Rocky má hlavný hrdina mikinu na sebe oblečenú hneď niekoľkokrát. Mikiny sa teda neskôr začali používať aj ako športový odev, čím sa zavŕšil ich vzostup na módny Everest. Okrem trendových vlastností sa mohli pochváliť aj pohodlím, tepelnou izoláciou a tým, že neobmedzovali v pohybe. Stali sa teda ideálnym doplnkom, najmä k vonkajším športom. Dnes ich však môžeme často vidieť aj v posilňovniach či telocvičniach. A nielen tam!

Mikina je odev vhodný takmer na každú príležitosť. Je obľúbená u širokého okruhu ľudí a prakticky nemá obmedzenia. Moderné pánske mikiny, ale aj tie dámske, sa pýšia štýlovosťou, sviežosťou a zaujímavým spracovaním. Kreativita dizajnérov nepozná hraníc a my sa tak môžeme tešiť z najrozličnejších kúskov tohto oblečenia. Najobľúbenejšími farbami dnešných mikín sú biela, žltá, čierna, šedá či modrá. Veľmi obľúbená farba pre pánske mikiny je antracitová, ktorá je súčasným trendom medzi mužmi.

A čo k modelom? Okrem mikín so zipsom sú dnes obľúbené aj tie, ktoré si oblečiete jednoducho cez hlavu.  Niektoré sú viac inšpirované športovým štýlom, niektoré majú zas v sebe nádych elegancie a pripomínajú pulóvre. Populárnou možnosťou je aj mikina s akýmsi golierom, ktorá poskytuje ešte teplejšie a pohodlnejšie prostredie pre vaše telo. Mikiny s potlačou ponúkajú priam nekonečné voľby. Potlačiť sa môžu naozaj čímkoľvek – od známych obrazov cez obľúbené snímky z filmov až po vtipné výroky. V širokom sortimente sa ľahko stratíte, no na druhej strane umožňuje každému nájsť si presne to, čo sa mu páči a čo hľadá. A práve preto sú mikiny tak veľmi noseným druhom oblečenia!

Zanechať komentár
Zanechať odpoveď
Ak chcete pridať komentár, prihláste sa.

Menu