×
Kategórie blogov
Vyhľadávanie v blogoch
Posledné komentáre
Bez komentára

Oblečenie a muži

V dnešnej dobe sú prakticky všetky hranice zbúrané. Každý jeden štýl má svojich kritikov, ale aj prívržencov, takže dôležité je to, čo sa páči vám. Pravda, spoločnosť má isté kritériá, ktoré musíte spĺňať, aby ste príliš nevybočili. Tie vás môžu, ale nemusia zaujímať. Často je vhodné prihliadať aj na svoje okolie a inteligentne zvoliť typ oblečenia.

Oblečenie, móda, trendy, štýl, starostlivosť o seba. Spoločnosť tieto pojmy v súčasnosti poníma ako niečo, čo sa týka výhradne ženského pohlavia. Práve ženy neustále klebetia o móde, o nových trendoch v tomto odvetví, o tom, čo si naposledy kúpili a podobne. Pravda, muži zvyčajne riešia iné veci a prípadne zachytenie podobnej konverzácie by mohlo vzbudiť neželané (a prekvapené) pohľady. Spomeňte si, počuli ste už dvoch mužov, ako sa medzi sebou zhovárajú o úplne nových nohaviciach, ktoré si jeden z nich kúpil? To asi nie.

Móda však čoraz viac zasahuje aj do sveta mužov, a to je v poriadku. Konvencie sa pomaly prekonávajú, a aj keď to páni nedávajú najavo tak veľmi, ako ženy, aj oni chcú vyzerať štýlovo a páčiť sa druhému pohlaviu. Preto je v dnešnej dobe úplne normálne, keď má aj muž svoj štýl, stará sa o seba a vie, čo sa mu páči. Prekonajte tabu a staňte sa sebavedomým a ambicióznym mužom!

Aj muži sa chcú páčiť!

Povedzme si pravdu – muž, ktorý sa o seba nestará, nevzbudí záujem žien. My to dobre vieme a preto sa snažíme, aby sme boli príťažliví, upravení a vyzerali sebavedomo. Práve tieto vlastnosti najviac priťahujú nežnejšie pohlavie. A prvá vec, ktorú si na vás všimnú, je rozhodne to, ako vyzeráte. Preto určite venujte dostatok času tomu, čo si ráno na seba oblečiete. Možností kombinácií je neúrekom a ak popustíte uzdu svojej kreativite, zaiste vytvoríte príťažlivý a esteticky príjemný outfit, ktorý ohúri každú ženu! Kvalitné a dizajnovo zaujímavé oblečenie vám zvýši sebavedomie a zaručí, že sa na vás budú všetci pozerať. Vezmite to do vlastných rúk a vykročte novou cestou!

 

Ako sa obliecť?

V dnešnej dobe sú prakticky všetky hranice zbúrané. Každý jeden štýl má svojich kritikov, ale aj prívržencov, takže dôležité je to, čo sa páči vám. Pravda, spoločnosť má isté kritériá, ktoré musíte spĺňať, aby ste príliš nevybočili. Tie vás môžu, ale nemusia zaujímať. Často je vhodné prihliadať aj na svoje okolie a inteligentne zvoliť typ oblečenia. Niekedy však vôbec neuškodí odtrhnúť sa z reťazí a prekvapiť ako seba, tak aj ostatných. Časom sa určite nájdete a sami zistíte, čo sa vám páči, čo sa páči na vás ostatným a vytvoríte si tak svoj vlastný, jedinečný vzhľad. Kreativite sa medze nekladú, tak sa nebojte a experimentujte, pretože iba to je pokrok!

 

Športovo alebo elegantne?

Veľmi dôležité je výber vhodného oblečenia na konkrétnu udalosť, event či situáciu. Rôzne prostredia vyžadujú rôzne typy oblečení. Svojho obchodného partnera na rokovaní asi nepotešíte, keď prídete v teplákovej súprave z posilňovne. Nebojte sa napríklad oblekov či iných elegantných outfitov. Aj keď muži všeobecne majú radšej športové a pohodlné oblečenie, elegancia vám dodá istý šmrnc a spraví z vás flexibilného pána, ktorý je pripravený na každú situáciu. Používaním viacerých druhov oblečenia ste viac prispôsobivý a zvýšite tak svoj okruh pôsobenia.

V súčasnosti sa však športový look a elegancia často spájajú a vytvárajú tak jedinečné kombinácie, ktoré spĺňajú hneď niekoľko kritérií. Sú pohodlné, pôsobia sviežo, no napriek tomu z vás robia elegantného muža. Tieto pružné symbiózy umožňujú použitie jediného outfitu vo viacerých situáciách. Naozaj praktické a pohodlné riešenie!

Aké sú najobľúbenejšie pánske druhy oblečenia?

Ako som už spomínal, z prieskumov vyplýva, že muži majú radšej voľnejšie, športovejšie druhy oblečenia. To neznamená, že by sme ostatné mali zatracovať. Čím pestrejší a širší šatník máte, tým lepšie. Medzi dlhodobo najobľúbenejšie druhy patria rozhodne tričká. Ich nosenie nie je obmedzené na žiadny ročné obdobie – na jar a v lete stačia samotné, v chladnejších obdobiach môžu slúžiť ako základ pod mikinu, sveter či bundu. Existuje obrovské množstvo najrôznejších štýlov, strihov, modelov a farebných prevedení, a aj preto sú tričká – či už s dlhým alebo krátkym rukávom – najobľúbenejším pánskym oblečením.

S nimi idú ruka v ruke mikiny – a to najmä kvôli ich pohodlnosti, príjemnému noseniu a voľnosti pohybu. Mikny s kapucňou, bez kapucne, so zipsom či bez zipsu – každý muž si príde na svoje. V každom pánskom šatníku rozhodne nájdete hneď niekoľko zaujímavých kúskov, na ktoré nedajú dopustiť!

Ďalším veľmi obľúbeným (a nevyhnutným) druhom pánskeho oblečenia, sú nohavice. Muži obľubujú najmä pohodlné tepláky, ktoré sa dajú nosiť ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Sú voľné a neobmedzujú, čo každý pán ocení. V teplejších obdobiach ich nahrádzajú kraťasy, ktoré poskytujú ešte väčšiu voľnosť. Teplákmi a kraťasmi nič nepokazíte, jednoducho ich nahodíte na seba a môžete vyraziť!

Netreba zabúdať ani na elegantnejšie kúsky, nakoľko aj tie majú v mužskom šatníku tak isto dôležité miesto. Medzi najobľúbenejšie patria košele a polokošele. Tieto mužovi dodávajú jedinečný nádych a robia z neho pána, ktorý už na prvý pohľad pôsobí sebavedomo a cieľavedome. Doplnenie o pulóver ešte podčiarkne celkový elegantný vzhľad. Ak je vonku chladnejšie, muži často siahnu po štýlovej bunde či kabáte. Možností je naozaj veľa a každý si určite poskladá svoj pevne definovaný módny charakter!

 

Definujte svoj štýl!

Zoberte svoj look do vlastných rúk! Aj muži majú právo obliekať sa podľa najnovších módnych trendov a tak, ako sa im chce! Bola by škoda nevyužiť široké možnosti, ktoré nám ponúkajú dizajnéri a módni návrhári. Definujte svoj módny štýl a uvidíte, ako sa zmenia pohľady smerujúce na vás! Pravdou je, že v dnešnej spoločnosti je práve vzhľad často určujúcim atribútom, najmä pri prvých stretnutiach. Spravte z toho svoju výhodu a už nikdy sa nesklamete!

Zanechať komentár
Zanechať odpoveď
Ak chcete pridať komentár, prihláste sa.

Menu